Kedd este végre folytatódik a legkirályabb sportesemény, amivel még a tojáslabda dobáló jenkik rájátszása sem érhet fel. Ráadásul rögtön egy elég kemény kis összecsapással kerülünk szembe: Párizsba látogat Muringyó futball-masinája. Sajnos az első heti program ennyivel le is van tudva, mert a másik három meccs eléggé érdektelen első pillantásra…pedig csak az egyik az.
Hajtás után picit belemegyünk abba, hogy mennyi esélye van a német bányász csapatnak a királyi gárda ellen, és hogy mit várhatunk attól a meccstől, ahol egyik csapat sem játszik hazai pályán. De főleg a PSG-Cselszkij meccset igyekszünk beharangozni (egyébként még Bázelben játszik a Porto is – több szót erre nem fecsérlek).
PSG - Cselszkij
A PSG már évek óta fitogtatja erejét, és bizonyítja, hogy a nagy pénztárcán kívül azért szakmai munka is folyik a Parc des Princes-ben. Mindezzel együtt a kiugró eredmény még várat magára…és ez valószínűleg idén is így marad. Januárban senki érdekes nem érkezett Párizsba, a keretük mondhatni már jó ideje stabil, de valahogy idén nem nagyon megy nekik a bajnokságban. Csupán a harmadik helyen szerénykednek jelenleg, igaz csak két pontra vannak lemaradva az első Lyon mögött. De valójában minden eredmény csalódás számukra, ami nem a francia bajnokság felaprítását és kilométerekkel való megnyerését jelenti (a'la Bayern).
Sirigu a kapuban biztos kezdőnek tűnik. Marquinhos sérüléssel bajlódik, de brazil védelem (1-7J) így is majdnem összeáll: Thiago Silva és David Luiz középen, Maxwell az egyik szélen, míg van der Wiel – a kakukktojás – a másikon. A középpályán viszont teljes a dögvész: Cabaye és Lucas Moura kidőlt. Matuidi és Pastore sérüléssel bajlódik. Thiago Motta és Verratti tűnnek így biztos kezdőnek, de fogalmam sincs, hogy ki lesz a harmadik mellettük. Elől az Ibra-Cavani-Lavezzi hármas tűnik esélyesnek.
A Cselszkijnél csak Mikel és Oscar bajlódik sérüléssel, de olyan keret áll Muringyó rendelkezésére, hogy röhögve pótolni tudja őket. A londongrádiak egyébként is nagyon összeálltak a HappyOne mágikus második évére, és komolyan rátenyereltek a csengőre a kupáért. Courtois és Cech is három-három meccsen léptek eddig pályára, de szinte tuti, hogy most a belga kezd majd. A védelem még tutibb, szinte már fejből lehet nyomni, mint az aranycsapat névsorát: Ivanovic-Terry-Cahill-Felipe Luis. Nem nagyon rotál idén sem Muringyó, majd meglátjuk év vége felé meglesz-e a böjtje. A középpályára a Matic-Fabregas osztó-fosztót fogja feltenni, akiknek idén nagyon megy. Különösen az utóbbi játéka lett pusztító: most nem néztem utána a pontos számnak, de kb. annyi gólpasszt adott már idén, mint Özil két idény alatt. A támadó szekciót a legrosszabb arcú favella szökevény vezeti (Costa), míg mögötte az Hazard-Oscar-Willian hármas szokott sertepertélni. Oscar helyett lehet, hogy bedobja Muringyó Cuadradót a mélyvízbe, esetleg Schürrle újra játéklehetőséget kap.
Idegenben jó az iksz – ez a portugál jelmondata, és valójában nem is lenne a Cselszkijnek olyan rossz eredmény egy döntetlen Párizsban. A PSG nem erősödött, nem is fut valami nagy formát, miközben sok a sérült, és nehéz őket pótolni. Ezzel szemben a Cselszkij leigazolta a VB egyik felfedezettjét, szinte teljes létszámban vannak, pusztító a formájuk, és különben is erősebb csapat. Ha totóznék, akkor X2.
Sahtar – Bayern
A Sahtar továbbra sem játszhat hazai pályán Donyeckben. Lvovba kell utazgatniuk, ami persze még mindig jobb, mintha az Arroganz Arénában játszanának kétszer, de tulajdonképpen a Bayern ellen nekik tök mindegy. Szerintem a nyitva maradt kérdés csak annyi, hogy meg tudják-e akadályozni, hogy a bajorok kettős győzelemmel menjenek tovább.
Lucescu jó edző. A Sahtar pedig jó focit nyom, ami leginkább a gyors átrendeződéseken alapul. Igyekeznek stabilan védekezni, és a lehető leggyorsabban védekezésből támadásba, labdavesztés esetén pedig támadásból védekezésbe visszarendeződni. A védelmük tagjai stabilak. Továbbra is a Kucher-Sevchuk-Rakitskiy-Srna négyes várható. Pyatov a kapuban fog bénázni. A középpályától felfelé indul a brazil dömping. Bernard ugyan sérült, de Fred, Marlos, Fernando, Douglas Costa, Alex Teixeira, Ilsinho, Dentinho, Wellington, Luiz Adriano és Taison rendelkezésre áll. Ezek közül eddig csak Ilsinho, Wellington és Dentinho nem lépett legalább ötször pályára – a hat meccsből. Szóval Lucescu vagy keresi még a csapatát, vagy rotálja, vagy folyamatosan adaptálja az ellenfelekhez.
Nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a Sahtarnak ez az első meccse a téli szünet után. Valószínűleg – ahogyan az lenni szokott – ólomlábakon, idény eleji formában fognak focizni. Ezzel szemben a Bayern pont, hogy kezd belelendülni! Januárban az első meccsükön kaptak egy ronda nagy pofont a Wolfsburgtól, de azóta tarolnak. Nyolcast hintettek a Hamburgnak például.
A Bayern kerete nagyon erős. A katalán filozófus még tovább csiszolta az összjátékot, de továbbra is a szokásos módon sebezhetőek, és erre a Wolfsburg nagyon szépen rá is mutatott. Felhúztak két négyes-falat, a két csatár pedig annyira mélyen helyezkedett, hogy nem is a bajor belső védőkkel, hanem CsabiApóval álltak szemben, aminek következtében a két belső középpályás egészen mélyen bele ülhetett a belső védők ölébe. Ezt a szerkezetet nagyban először a Simeonétól láttuk, és az Atletico Madrid valósítja meg mind a mai napig a legjobban. A bajorok sebezhetőek voltak a szélső védők mögött, és vagy a szélső középpályások törtek oda be, vagy a csatárok húzódtak ki mögéjük. Míg a bajoroknak a puszta labdakihozatal is gondot okozott, mert CsabiApót felváltva vegzálták a wolfsburgi csatárok.
Neuer a kapuban áll, ez tuti. Lahm sérült, ezért a középpálya közepén Alaba szokott kezdene (wtf!!!). Javi Martinez és Thiago ezer évre dőltek ki, CsabiApó játéka is kérdéses. Egyébként mindenki patent. Hátul a Boateng, Dante és Benatia a választék középre, Rafinha, Bernat és Alaba (lenne) a szélre. A Wolfsburg ellen Rode játszott jobbhátvédet…nem volt bomba ötlet. Svejni rendelkezésre áll, ő pótolhatja CsabiApót, ha nem tudja vállalni a játékot. Götze, Robben, Ribéry, Müller és Lewa pedig gondoskodnak az előrejátékról. Durva névsor.
Ha Lucescu le tudja másolni a Wolfsburg játékát, akkor kellemetlenül meleg lesz a meccs a Bayern számára az ukrán tél ellenére is. Ha viszont a bajorok el tudják kezdeni járatni a labdát, és meg tudják mozgatni a donyecki falat, akkor csak idő kérdése, hogy mikor őrlődnek fel. A Bayern továbbmegy. Ez tény.
Schalke – Real Madrid
A Madrid belefutott egy kegyetlen nagy pofonba egy olyan csapattól, ami nagyon hasonlóan játszott ahhoz, ahogyan majd Roberto di Matteo csapata fog. Ősszel úgy nézett ki, hogy a MedveDisznóEmber megtalálta az egyensúlyt, pedig lehetetlennek látszott. Mostanra viszont elveszni látszik, és különösen erősebb csapatot ellen tűnik orr-nehéznek a habfehér csapat.
A Madridnál is dögvész pusztít: Ramos, Koncentráló, Khedira, Modric és James sérültek. Pepe talán visszatér, míg Zseléről mást sem cikkeznek, minthogy nem bírja a térde, és hogy szarul van. Casillas a kapuban élete egyik legszarabb formáját hozza. Varangy kezdeni fog a védelem közepén, de Nacho-t félő, hogy fel fogja falni a bányászcsapat. Karvaly az egyik, Marcika a másik szélen már legalább nem szól rosszul. A középpálya viszont durván hiányos. Kroos és Isco tutira kezd, és Illaramendi maradt harmadiknak. Minőségi csere nincs, de azért ezzel a középpályával is ki lehet húzni. Zselé a kriptából is kiszökne, hogy kezdhessen, mellette Benzin és Béla.
A Schalke dettó tartalékos, és ráadásul pótolhatatlannak tűnő emberek hiányoznak. Huntelaar kivételesen most pont nem sérült, de az éppen aktuális legnagyobb német tehetség Goretzka és Draxler igen. Plusz Farfán és Obasi előlről és Kolasinac hátulról. Valamint a kezdő kapusuk Fährmann.
A Schalkétól egy di Matteo féle bekkelésbe oltott gyors ellentámadásokra építő játékot várok. A Madrid meg majd valahogy megoldja elől, ha nem inognak meg hátul. Szerintem érdekes meccs lesz, ahol most a Schalkéban érezném az erőt, hogy legalább megszorítsa a Madridot, de a sok és pótolhatatlan sérült miatt erre valószínűleg esélyük sem lesz.